Еко-стиль: як зберегти навколишнє середовище та створити стильний інтер’єр одночасно3 min read

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями:

Про різновиди еко стилю в інтер’єрі

Заговорили про екостиль наприкінці XX століття, коли люди втомилися від проблем екології та вирішили створити свій власний “чистий” світ у квартирі або будинку. Цей дизайн цікавий тим, що продиктований самою природою.

—”Прабатьками” еко стилю вважають скандинавських дизайнерів, а також японських традиціоналістів.

—За рахунок своєї позитивній енергетиці, сприянню розслабленню, приділенню уваги здоров’ю і правильності життя, еко стиль в інтер’єрі швидко знайшов собі шанувальників.

—Сьогодні дуже часто можна зустріти змішання інших різновидів інтер’єру з еко стилем, наприклад, із сучасними: мінімалізмом і хай-теком (скло й метал гарно доповнюють дерево, також не обійтися без техніки й електроніки в сучасному домі)… І, до речі, якщо торкнулися цієї теми…

Екологічні рішення для вашого дому

Багато хто вважає екостиль несумісним із технікою, хочу внести сумніви щодо цього. Посудомийна або пральна машина економлять воду та електроенергію. Подрібнювачі харчових відходів дають змогу зменшити кількість похованого сміття, і до того ж перетворене сміття може очищати каналізаційні труби і в підсумку стати органічним добривом.

Сучасні змішувачі з аератораторами (невелика насадка, яка обмежує потік води, підмішуючи повітря, водночас не змінюючи натиск струменя) значно економлять воду – до 70%, як стверджують виробники.

Сучасна система Розумний Дім також допомагає ефективно використовувати енергоресурси у квартирі або будинку. Наприклад, автоматизація відкривання і закривання штор дає змогу зберегти елекроенергію, менше витрачаючи її на охолодження за допомогою кондиціонера. Датчики температури, освітленості або просто за часом доби спрацюють автоматично і закриють штору. У холодну пору року датчики заміряють температуру в будинку, і батареї можуть гріти то сильніше, то слабкіше, економлячи на обігріві приміщення. Це всього лише мала частка того, що може сучасна автоматизація будинку.

Фотографія спальні з ліжком в еко стилі

Відчуйте енергію природи

Отже, з урахуванням вищесказаного, ми точно з’ясували, що еко стиль – це ультрасучасний напрямок, який абсолютно лояльний до сучасної техніки та інтелектуального управління приладами. З інших особливостей цього інтер’єрного образу можна назвати наявність вільного, добре освітленого простору в приміщенні, спокійна колірна гама, в якій домінують природні кольори, натуральні та екологічно чисті матеріали (це стосується і оздоблення, і меблювання, і декорування), в інтер’єрі присутні природні декоративні елементи: жива зелень, гілки та листя, каміння.

Європейці часто називають “стилем дзен” екологічний мінімалізм: немає нічого зайвого, тільки приємні оку предмети, гармонія і спокій. Інтер’єр забезпечує людині комфорт і зручність в оточенні натуральних матеріалів.

3 Картинки - стиль еко

Природні матеріали в еко-інтер’єрі

Матеріали – натуральні, такі як глина, дерево, природний камінь, натуральні нефарбовані тканини (льон, вовна, бавовна, фетр, рогожа), скло, кераміка.

Основними кольорами є коричневий, білий, бежевий, інші ніжні пастельні тони. Широкого поширення набули “природні” кольори: зелений, блідо-блакитний колір, відтінки ґрунту, каміння, води і рослин.

Дерево і сучасність

Оздоблення стін і стелі в еко стилі

 На стінах можна використовувати:
  1. Дерев’яні панелі.
  2. Коркове покриття.
  3. Шпалери з натуральних рослинних матеріалів або прості паперові шпалери з ледь помітним рослинним візерунком, а краще взагалі без малюнка.
  4. Можна додати керамічну плитку (однотонну, або також з рослинним малюнком).
  5. Оздоблювальний камінь.
  6. Використовувати білу штукатурку.
  7. Допустимі також натуралістичні фото-шпалери з краєвидами природи або збільшеними зображеннями природних елементів – квітів, листя, каміння.
  8. Вертикальне озеленення – зелені стіни (фітостіни, фітомодулі – живі картини).

Стелі з дерев’яних панелей, також поєднання дерев’яних балок зі світлою стелею або класична рівна, біла стеля.

 Столики в еко

Підлоги в еко стилі

Підлоги підійдуть із натурального каменю, плитки натурального відтінку, масивної дошки або можливий дерев’яний паркет, причому як із європейських порід, так і екзотики, бамбука або корку, килим із натуральної вовни, цупкої циновки (з очерету, джуту, сизалю, койри тощо). А суцільне килимове покриття небажано.
Картинка дитячого ліжка в еко

Меблі

В екостилі кращим є мінімум меблювання. Меблі мають бути простих форм і зроблені з натурального дерева, краще масиву. Столики і табуретки зі спилів і цільного стовбура дерева і стільниці з природного каменю або мармуру. Частина меблів може бути металевою або скляною.

Картинки інтер'єру зі зрізами дерева та килимком зі справжнього моху

Декор в еко стилі

Для декору підійдуть натуральна зелень, живі квіти, гілки, доречними будуть декоративні водоспади, дрібнички з природного каміння та мінералів, плетені кошики, вази зі скла або глини, дерева, кераміка природних кольорів.

Фотография элементов эко стиля

Еко-стиль- тренд, який завойовує світ інтер’єрного дизайну

Завдяки тому, що екологічно чисті матеріали переважають в інтер’єрі, витриманому в екостилі, він сприяє розслабленню, заспокоєнню і благотворному впливу на психіку людини. Саме це і сприяє дедалі більшій популярності екологічного дизайну.

Зрештою ми повертаємося до природи: землі, води, дерева, глини, каменю. Повертаємося до основ.

Фото: www.ryntovt.com, oselya.ua, wapkin.dp.ua, 3.lushome.com

www.inmyinterior.com, www.roostingreen.com

Коментарі Facebook

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями: