Мінімалізм- стиль, який пропонує більше, ніж менше
Подумуєте про дизайн квартири в стилі мінімалізм? Щоб краще розібратися, чи підходить вам мінімалістична обстановка, почнемо з визначення. Мінімалізм – це стиль інтер’єру, відмінною рисою якого є лаконічність і простота, невигадливі геометричні форми і мінімум декору.
Під час роботи над проектом квартири в стилі мінімалізм ключовим моментом є грамотно спланований простір, без непотрібних перегородок і купи відкритих полиць, з приміщеннями, де багато світла і є відчуття простору..
Про різновиди мінімалізму
Як багато про нього вже написано. У певні періоди часу при згадці мінімалізму виникали різні асоціації. Одна назва – різні інтерпретації.
За етнічним різновидом найпопулярнішим є японський мінімалізм, за поєднанням з іншими напрямками зараз найпопулярніший екомінімалізм. Екологічні натуральні матеріали, земляні кольори, рослинність.
Ці інтер’єрні образи в поєднанні дають прекрасний ансамбль.
Також його легко поєднувати, наприклад, із хай-теком або скандинавським.
Класика і мінімалізм,
на мій погляд, це і є те, що називається сучасною класикою. Стандартні класичні елементи у вигляді ліпнини, вигнутості та різьблення, а також великої кількості декору поступаються місцем стислості та небагатослівності. Меблі та оздоблення стін стають стриманішими.
Не торкаючись подробиць, все сучасне в дизайні включає елементи мінімалізму. У моді простота і лаконічність, відмова від потрібного на користь найнеобхіднішого, простір і раціональність.
Мінімалізм- простота як нова естетика
Дизайн інтер’єру квартири в стилі мінімалізм має на увазі строгі, прямі форми і лінії, стриманість і функціональність. Меблів і аксесуарів також небагато. Зазвичай у шафах використовуються глухі дверцята і всі речі заховані від очей.
Декор присутній у мінімальній кількості, в основному для контрасту. Орнамент відсутній.
Предмети виділені колірними акцентами або за допомогою світлотіні.
Ключові матеріали мінімалістичного дизайну
Бетон, скло, метал, дерево. Вікна без зайвих перемичок і фрамуг, у приміщеннях має бути максимум світла. Двері відмінно впишуться з прихованою коробкою, без лиштви. За можливості збільште дверний отвір у висоту. Це актуально і сучасно, до того ж візуально підніме стелю.
Для стін відмінно підійде фактурна штукатурка, однотонні шпалери або плитка великого формату. Звичайно, варто враховувати масштаб і метраж приміщення. Вдало буде і фарбування.
Підлога також прагне до однотонної. Вона може бути різною, головне, простота в догляді. Килим може бути в зоні відпочинку або біля ліжка.
Добре в стиль мінімалізм впишуться вбудовані меблі.
Кольорова гармонія у мінімалістичному дизайні
Основними кольорами, які використовуються в інтер’єрі в стилі мінімалізм, є білий і сірий. Білий колір є основним і створює відчуття простору, легкості та світла в кімнаті. Сірий і чорний додають контрасту і геометрії в приміщеннях, що дає змогу створити чітку і ясну лінію інтер’єру.
Однак, якщо вам здається, що занадто багато білого і сірого у вашому домі, то можна додати інші кольори в інтер’єр. Головне – не перевантажувати приміщення. Вибирайте яскраві кольори акуратно і використовуйте їх у невеликих кількостях. Наприклад, червоний або жовтий акцент можуть виділити деякі деталі в інтер’єрі, надаючи йому яскравості та індивідуальності. Крім того, використання рослин і дерева в інтер’єрі створює відчуття природи і теплоти.
Правильний вибір кольорової палітри допоможе створити затишок і гармонію в інтер’єрі, а також підкреслить стиль та індивідуальність власника будинку.
У мінімалізмі
Відчувається спокій і умиротворення, психічний комфорт. Це відбувається від відмови від усього зайвого. Очищаючи житло від мотлоху, ми трохи очищаємо себе. Саме тому, на мій погляд, мінімалізм настільки популярний. У нас кілька акаунтів у соцмережах, на нас обрушується великий потік інформації, потрібної і непотрібної, нас всюди оточує реклама. І, щоб уникнути стресу, нам дедалі більше треба вчитися вибирати. Вибирати з усього найпотрібніше.
Я думаю, мінімалізм, як стиль інтер’єру, і надалі видозмінюватиметься, поєднуватиметься з іншими стилями і залишатиметься актуальним багато років. Можливо, навіть буде актуальнішим, ніж зараз, і для багатьох стане їхнім стилем життя.
Фото: minimalissimo.com, myparadissi.com