Дизайн квартири студії – відкрите планування, всі за чи проти4 min read

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями:

Визначимося з поняттям

На початку 2000-х стали популярними квартири-студії. Ця ідея ОПЕН СПЕЙСА в житловому приміщенні прийшла до нас, як завжди, із заходу, де люди поєднували житло і свої творчі майстерні (власне, звідси і сама назва – квартира студія).
Квартира студія у своїй початковій ідеї – це великий простір без стін, де тільки санвузол є окремою ізольованою площею.
А в пострадянських країнах ми прийшли, так би мовити, до компромісу. Так, найчастіше під квартирою студією розуміють або однокімнатну квартирку, де вітальня об’єднана з кухнею, або багатокімнатну, де теж вітальня об’єднана з кухнею, а решта кімнат являють собою так званий “стандартний набір”.

дизайн інтер'єру квартири студії
Квартири студії особливо полюбилися молоді. Молоді люди дедалі частіше стали шукати собі житло з суміщеною вітальнею і кухнею.
Забудовники і зараз все частіше пропонують квартири взагалі без стін, щоб кожен зміг створити внутрішню площу за своїм бажанням без додаткового і непотрібного демонтажу.
Деякі навіть роблять кілька стояків, щоб не обмежувати власника в дизайні квартири студії тільки одним місцем для розміщення кухні.

Переваги та недоліки в дизайні квартири студії

То чому ж дизайн квартири-студії так люблять деякі, і так негативно сприймаються іншими? Давайте розглянемо всі плюси і мінуси.
Почнемо зі звукоізоляції. Вона, звісно ж, мінімальна. Усамітнитися в тиші в такій квартирі буде складніше. Особливо, якщо ми говоримо про класичну квартиру студію. У “спрощеному багатокімнатному” варіанті – це в принципі не така вже й велика проблема.

Дизайн квартири студії фото
Одним із мінусів є відчуття “брудного” і завантаженого приміщення, навіть якщо у вас просто в зоні кухні не прибрані чашки (через що доведеться завжди прибирати за собою відразу після будь-яких дій).
І ще один мінус – кухонні запахи. Але це вже питання до кухонної витяжки та особливостей продуктів, які ви готуєте.

Витяжка важливий елемент у відкритому плануванні
Говорячи про плюси дизайну квартири студії, перше, що спадає на думку – це відчуття “повітря”. На підсвідомому рівні великі простори вже просто своїм існуванням дають відчуття свободи. Тут ніколи не буде відчуття, що на нас тиснуть стіни або почуття, що ви живете в коробці, у вас теж не буде!

Дизайн квартири студії з перегородкою шафою
Звичайно ж, прибираючи стіни, ми ще й збільшуємо житлову площу. Що теж важливо. Що менше стін, то ви більше часу зможете проводити зі своєю сім’єю, що в наш дигітальний час соц. мереж і мобільних телефонів, які й без того ізолюють нас від оточуючих, є важливим плюсом!

Картинка дизайн проекту квартири студії
Приготування їжі у квартирі-студії вже не є чимось рутинним та ізольованим. Ви можете спілкуватися з іншими членами сім’ї, з вашими друзями, прямо під час готування. А якщо у вас варильна поверхня ще й на “кухонному острові”, то готування зможе принести ще й більше задоволення, повірте, на собі перевірили.

Об'єднання приміщень кухні, їдальні та вітальні

Іноді, розглядаючи планування від забудовників, ми бачимо багато коридорів, метою яких є з’єднання різних зон у квартирі. Квартира студія ж дасть змогу раціональніше і повноцінніше використовувати всю вашу площу, використовуючи її максимально функціонально..

Можливі методи зонування простору в дизайні квартири студії

Щоб кожному у квартирі було комфортно перебувати і в одному приміщенні можна було зручно займатися різною діяльністю, не заважаючи один одному, потрібно грамотно організувати простір. Різні за призначенням зони можна ділити такими сучасними способами:

  1. Перегородки зі скла, дерева, гіпсокартону або металу. Вибір найкращої стаціонарної перегородки тут залежить від цілей, яких потрібно досягти: чи повинна вона пропускати світло, бути функціональною, декоративною, акцентною або другорядною.

Перегородка між кімнатами

2. Розсувні дверні системи. Кілька полотен може заїжджати в один бік і знаходити одне на інше, а може ховатися у фальш-стіну, цей варіант створює мобільність і добре розмежує приміщення, наприклад, вітальню з кухнею, але він не створить звукоізоляцію.

Перегородка за допомогою розсувних дверей

3. Шафа для одягу, яка може відкриватися в обидва боки, декоративний водоспад по склу, вішалка для одягу або невисокі меблі, такі як комоди, високі поздовжні вазони для квітів, диван або барна стійка.Картинка з варіантами зонування приміщення для квартири студії

4. Інша меблева та функціональна конструкція, де може знаходитися телевізор, камін, акваріум або стелаж..

Картинка стелажа та стійки для квітів

5. Перепади рівня підлоги або стелі, подіум можна функціонально задіяти: від висувного ліжка до шухляд для зберігання і комунікацій.

6. Різні покриття на підлозі та стінах, тут важливо: неоднакове підлогове покриття візуально зменшує площу, але є компроміси, яких можна досягти за допомогою кольору.
Головне, підходити до всього зі знанням справи. Те саме стосується і стін: 3D-панелі, шпалери, декоративна штукатурка або фарбування мають гармонійно поєднуватися, а стики матеріалів варто продумати завчасно.

Зонування в приміщенні за допомогою оздоблення стін

7. Ширми — безсумнівний плюс у можливості пересування.

Ширми як спосіб зонування відкритого простору

Кому підходить варіант дизайну квартири студії

  • Акуратним, люблячим порядок і тим, хто ставить усе на свої місця;
  • Молодятам і парам без дітей;
  • Тим, хто живе ☝? один.

Висновки

На наш погляд, переваг у дизайні квартири студії більше, і вони, безсумнівно, переважують на користь об’єднання зони вітальні та кухні з коридором. Що ж стосується спальні, то тут все залежить від площі, і, можливо, варто її зробити максимально відокремленою.
Знаючи всі ці плюси і мінуси, ми віримо, що ви приймете рішення найкраще для вас. Команда Rybinska design із задоволенням допоможе вам продумати все до дрібниць!

Фото: archiproducts.com

Коментарі Facebook

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями: