Еклектика – мистецтво поєднувати різні стилі2 min read

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями:

Твій інтер’єр, твій творчий почерк: еклектика як спосіб самовираження

Нічого не стоїть на місці. Усе змінюється, мода постійно підлаштовується під вподобання споживача, трендсеттери вивчають потреби та інтереси мас і пропонують свою продукцію. Інтер’єрні смаки також перетікають з одного в інший.

Сьогоднішні стилі об’єднує одна риса – прагнення до індивідуалізації. Усі хочуть побути дизайнерами, проявити свій творчий почерк. А це означає не брати до уваги тенденції. Актуально, щоб інтер’єр відрізнявся від низки інших, мав характерні риси господаря, висловлював його принципи та особливості.

Тому ми поговоримо про еклектику, яка неможлива без процесу творчості та особистісного бачення світу.

Картинка интерьера в стиле эклектика

Еклектика в перекладі: “обраний, відбірний”

Цей стиль характеризується змішанням. З’єднанням деталей різних епох в окремих предметах або в інтер’єрі загалом, зв’язуванням ідей, фактур, форм, кольорів тощо в єдину композицію.

Фото с примерами эклектики

Тобто поєднуючи предмети “різного віку”, варто подбати, щоб їх щось об’єднувало, чи то форма, чи то колір, обробка, малюнок, текстиль, чи то загальна тематика. Найголовніше завдання, щоб предмети взаємодіяли між собою. Бо зовсім різнорідні об’єкти створять відчуття важкості та надлишку.

Картинка спальни в эклектике

Які прийоми можна застосувати до еклектики?

  1. Не залишати порожніми стіни. Продумайте відповідне покриття: шпалери, штукатурка, панно, килим, 3д панелі або молдинги тощо.
  2. Вибрати майстерно виконані світильники, шедеври у всій красі, розкішні за формою, що дають оригінальні плями світла й тіні на стелі.
  3. Використовувати скульптуру і речі з історією. Об’ємна скульптура організовує єдиний центр і персоналізує інтер’єр. І речі з історією додадуть екстравагантності. Ремейки “ікон дизайну” можна також розглянути у свою колекцію. А можна зробити варіант із сучасними меблями, а щось, наприклад, із mid-century додати в інші елементи (традиційне оформлення стін). Буде співзвучність елементів.
  4. Поєднати палітру і фактуру. Наповнити приміщення контрастними принтами та орнаментами, водночас не забуваючи, що атмосфера будинку і зі стилем еклектика має бути розслаблюючою і створювати відчуття захищеності.
  5. Поєднувати історичне з сьогоднішнім, яскраве з приглушеним, грубе і витончене, матове і глянсове, чоловіче з жіночим

Фото гармоничного эклектичного сочетания

Предмети меблів та освітлення в еклектиці

Оригінальний мікс в окремих предметах меблів вражає особливо. Як віртуозно різні елементи стають єдиним цілим. Від цього чарівництва не можна відірвати очей.

Картинки эклектичных предметов

Мандрівникам чи колекціонерам?

Еклектика – це стиль, що відповідає тим, хто віддає перевагу індивідуальності.

Такий стиль підходить для творчих, вільно мислячих людей, які не бояться експериментувати та виходити за межі стереотипів. Тому якщо ви хочете створити інтер’єр, що виражає вашу особистість, то еклектика – саме те, що вам потрібно.

Фото эклектичной ванной комнаты

Не менш важливо

Якщо ви обрали стиль еклектика для свого інтер’єру, студія Rybinska Design рекомендує зробити візуалізацію приміщень.

Це допоможе вам зробити правильний вибір кольорів та переконатися, що всі предмети об’єднані в загальну гармонійну картину. Наші професійні дизайнери використовують свої творчі навички та вільне мислення, щоб створити інтер’єр, що відображає вашу унікальність. Ми впевнені, що наш дизайн вирізнятиметься емоційністю, без перевантаження та створить атмосферу комфорту та затишку у вашому приміщенні.

Коментарі Facebook

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями: