Від циганщини до еклектики
Богемний шик. Чи знаєте ви, що означає слово богема, від якого пішла назва? Походить воно від французької і означає bohème – циганщина. Воно стосується людей, які ведуть кочовий спосіб життя, часто бродячі артисти, художники, які не мають стабільного матеріального доходу. Мова про їхній спосіб життя. У загальних рисах ця волелюбність збереглася і до наших днів. Але сам стиль здорово змінився, вплинули на нього філософія хіпі, додалися етнічні мотиви і вінтаж. І сьогодні цей напрямок в інтер’єрі стоїть на порядку денному.
Тому що в ньому немає обмежень, еклектика, де ключем є політ думки і фантазія дизайнера. Вміле поєднання образів, в якому важливо не перейти межу, одна зайва деталь і зі стильного інтер’єру вийде повний хаос.
Політ фантазії без обмежень
Бохо заведено вважати віянням, яке поєднує непоєднуване. Порив, вседозволеність, свобода. Це стан душі.
Цей напрямок вирізняє буйство фарб, натуральні кольори і форми, багатошаровість, етніка, наприклад, національні візерунки.
Також бохо часто асоціюють із нагромадженістю, надмірністю, захаращеністю. У цьому є частка правди через те, що в стилі є багато деталей, іноді, навіть часто, надлишок. Просто потрібно в усьому знати міру і прагнути до золотої середини. Тут тільки те, що любить людина, яка живе в ньому. І кожен розставляє акценти за уподобаннями.
Еклектика відчуттів- бохо-дизайн для кінестетиків
У бохо жити зручно, все під рукою, меблі максимально комфортні, тканини майже завжди натуральні, приємні на дотик. Цей дизайн для кінестетиків здебільшого, для людей, які сприймають реальність через відчуття.
Тут важлива первозданність: мінімально оброблений камінь, нерівне дерево. Щось природне у візерунках і зображеннях. Багато текстилю: подушки, зокрема й підлогові, килими, гобелени для теплої атмосфери. Дерево і металеві акценти.
Переважно теплі відтінки, особливо червоні та фіолетові тони.
Поєднуються легке і важке, витончене і грубе, нове і старе. Цей еклектичний стиль може поєднувати ультра-гламурну люстру і зношений килим. Безтурботно, все, що забажає душа. Проте не йдеться про захаращеність, усі речі поєднуються одна з одною і безсумнівно подобаються власнику.
Поєднуємо непоєднуване
Мені подобається бохо в поєднанні з устремлінням, що протиставляється йому, – мінімалізмом. Ідея в тому, щоб взяти від кожного найкраще. Мінімалізм стримуватиме надмірність бохо, а бохо буде приносити родзинку і невимушеність у мінімалізм. І разом, як би парадоксально це не звучало, ці жанри можуть створити чудовий дует. Просто розбавити строгість одного і стримати надлишок іншого.
Для кого підійде стиль бохо
Бохо підійде для творчих людей, які не хочуть себе обмежувати рамками певних образів, люблять змішувати, експериментувати з різними речами і фактурами, волелюбних і незалежних особистостей.
Адже це не просто стиль інтер’єру або одягу, це стан душі, спосіб самовираження і погляд на життя.
Фото: urbanoutfitters.com, boligpluss.no, fashphoto.wordpress.com