Маленький простір – великі можливості: як зробити свою квартиру смарт3 min read

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями:

Малометражка чи Smart-квартира

У багатьох зараз при згадці Smart-квартири чомусь виникають асоціації з малометражною квартирою, а це відбувається через те, що забудовники продають квартири менші за 30 метрів і їх називають “Smart”.

Між малометражною квартирою і квартирою Smart, яку називають забудовники, є різниця, давайте розбиратися.

Поняття “Smart-квартира”

Поняття “Smart-квартира” або “інтелектуальний” вказує на компетентне і раціональне використання кожного метра площі, багатофункціональність кожної речі у квартирі, використання енергоощадних технологій (хоча б дещо з функцій “Розумного Будинку”) і осмисленість у проєктуванні.

Фото смарт квартири

І як було б чудово, якби квартири будь-якої, а особливо, маленької площі, були Smart-квартирами.

Щодо забудовників та їхнього “Smartа”, то найчастіше – це маркетингова назва для приваблення покупців: вони продають житло менше 30 квадратних метрів, у них немає перегородок (окрім санвузла) і плюсом є панорамні вікна.

За державними будівельними нормами, метраж квартири має починатися від 30 метрів квадратних, і тому називати це приміщення квартирою – не зовсім коректно, коли йдеться про 15 метрів.

У статті йдеться про невеликі Smart-квартири, тому що вони, як правило, потребують більш детального і глибокого продумування, про те, які особливості в її проєктуванні та на що варто звернути увагу.

Особливості проектування Смарт-квартир

Проектування Smart-квартир полягає в майстерному зонуванні: коли на наявних квадратних метрах можна розташувати всі функціональні зони, трансформуючи зону сну і відпочинку в денну зону активності, спілкування, приготування і прийняття їжі.

Хорошим помічником у проєктуванні будуть:

  • розсувні та складні двері;
  • висувні елементи меблів;
  • мобільні ширми;
  • меблі-трансформери;
  • будована кухонна техніка, яка бажано виконує кілька функцій, наприклад, два в одному: пароварка і духовка, пральна машина і сушарка, телевізор, а також він же як монітор для комп’ютера і пульт управління для всіх пристроїв.

Фото з ширмами

Якщо висота стель дозволяє, то можливо підняти зону сну, роблячи другий ярус, і так само максимально задіяти кожен метр площі.

Тут важливо не втратити таку потрібну зону зберігання. Для цього варто організувати простір шафи, відвівши окреме спеціальне місце для кожної наявної речі, а також використовувати всі місця, які можливо призначити під зберігання.

Фото з висувними шухлядами в смарт квартирі

Наприклад, вести мову про ліжко на ніжках навряд чи доведеться, адже у вільному просторі можна зробити висувні шухляди, підйомний механізм або висунути на коліщатках додаткове спальне місце з матрацом.

Один з головних трендів смарт-квартир – це автоматизація різних функцій, таких як освітлення, опалення, кондиціонування повітря, аудіо та відео системи, заслінки і т.д. За допомогою сучасних систем управління, ви можете контролювати роботу всіх пристроїв зі свого смартфона або планшета. Це не тільки зручно, але і дозволяє зекономити енергію та зменшити рівень викидів в атмосферу.

Вартість дизайну Smart-квартири

Отже, у Smart-квартирі не буде боротьби за кількість метрів, а буде боротьба за якість! Тож тут же варто зазначити, що Smart-квартира – це недешево і вона, безсумнівно, передбачає проектування за допомогою дизайнера інтер’єру.

Фото дивана-ліжка і столу, що засувається

Також, у Smart-квартирі будуть обов’язково меблі на замовлення за ескізами дизайнера, бо необхідно вписатися в точні розміри.

Фото ліжка-трансформера

Меблі на замовлення дорожчі за меблі стандартизовані. Тут одразу варто згадати про будівельників, які виведуть для цього стіни і не заберуть зайвих сантиметрів, а “добротні” будівельники, як правило, коштують теж чимало.

Трансформовані меблі передбачають дорогу фурнітуру, і служити така буде на порядок довше.

З усього перерахованого вище випливає, що точна продуманість і функціональна начинка – і є чимала стаття витрат.

Фото з розміщенням меблів у смарт-квартирі

Смарт квартира як спосіб мислення

Отже, ми з’ясували, що йдеться зовсім не про економію, а про філософію, про спосіб життя і розумність…

І, безумовно, проживати в такій Smart-квартирі буде вельми і вельми комфортно! Таке житло може підійти, наприклад, для самостійної молодої людини, з раціональним і з чітким планом на майбутнє життя.

Не зайвим буде сказати, що Smart-квартира передбачає любов до порядку, тому що коли речі лежатимуть не на своїх місцях, легко створиться хаос.

Отже, якщо ви мешкаєте в маленькій квартирі, це не означає, що вам доведеться жити відчуттям тиску і скупчення. Навпаки, така квартира може бути прекрасним місцем для життя, якщо зробити її смарт. Студія дизайну @RybinskaDesign з радістю допоможе вам у цьому!

Коментарі Facebook

Понравилась статья? Поделитесь с друзьями: